hollanda ehliyeti teori sınavı

Hollanda ehliyeti teori sınavına nasıl başvuru yapabilirim.

Hollanda ehliyeti teori sınavına www.cbr.nl isimli internet sitenden yapılır. Bu site Hollanda’da sürücü belgeleri merkezinin resmi sitesidir. Söz konusu kurum Hollanda’da sürücü belgeleri için yapılan sınavları hazırlamak ve gerçekleştirmekle görevli resmi kurumdur. Buradan bireysel kimlik numaranızla (DigiD) başvuru yaparak HOllanda ehliyeti teori sınavına girebilrisiniz. 

DigiD’ye Başvurun

Henüz bir DigiD’niz yoksa www.digid.nl adresinden talep edebilirsiniz . Bu yaklaşık beş iş günü sürecektir.

DigiD olmadan Hollanda Ehliyeti teori Sınavına Girebilir miyim?

DigiD’ye başvuramıyor musunuz veya istemiyor musunuz? Ardından başvuru formumuz aracılığıyla teori sınavınızı ayırtın . Rezervasyon daha sonra şöyle devam eder:

  • Bu formu eksiksiz olarak doldurun ve imzalayın.
  • Formu, üzerinde damga bulunan bir zarf içinde şu adrese gönderirsiniz: CBR, Planning Department, PO Box 7936, 5605 SH Eindhoven.
  • Sınav ücretini (formda belirtilen) IBAN: NL66INGB0670286680 üzerinden CBR Rijswijk’e aktararak ödersiniz. Vatandaşlık hizmet numaranızı (BSN) ve ehliyet kategorisini (araba) belirtmeyi unutmayınız.
  • Başvurunuz tamamlandığında size e-posta yoluyla teori sınavı için bir davetiye göndereceğiz.

Sürüş okulunuz aracılığıyla teori sınavına kaydolun

Bir sürücü kursuna gidiyorsanız, teori sınavını sizin için de rezerve edebilirler. Bunun için önce izin vermeniz gerekir. Bunu My CBR üzerinden düzenlediğiniz bir yetki ile yaparsınız. Bir teori testi rezerve etmek için sürücü kursuyla iletişime geçin. Lütfen bir yönetim ücreti talep edebileceklerini unutmayın. Yani 2022’deki teori sınavı için 37,-€’dan fazla ödersiniz

Teori sınavını geçtikten sonra ne yapacağım?

Hollanda ehliyeti teori sınavını geçtikten sonra cbr.nl sitesine giriyorsunuz. Burada zaten sınavı geçtiğinizin bilgisini görüyorsunuz. Site sizden sağlık durumunuzla ilgili bir formu doldurmanız istiyor. Genel sağlık durumunuzla ilgili sorulara doğru cevap vermeniz gerekiyor. 

Bize Sosyal Medya Hesaplarımızdan Ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın